ناخن های براق معرفی ۸ روش برای داشتن ناخن های زیبا

ناخن:

زیبایی ناخن یکی از مهمترین اجزای بدن که تمیز بودن و زیبایی آن بسیار اهمیت دارد ناخن می باشد. امروزه بسیاری از افراد برای زیبایی این عضو از دست خود اهمیت قائل می شوند و از روش های گوناگونی برای زیبایی آن استفاده می کنند. از آنجایی که داشتن ناخن هایی محکم و زیبا یکی از خواسته های مهم خانم ها می باشد می توانند از برخی روش ها استفاده کنند.

راه های داشتن ناخن زیبا و سالم :

همانطوری که بیان کردیم زیبا و تمیز نگه داشتن ناخن بسیار اهمیت دارد و بسیاری از خانم ها به این موضوع اهمیت می دهند. در ادامه برخی از روش های زیبا نگه داشتن آنها را بیان می کنیم.

زیبایی ناخن

نجویدن ناخن :

اولین و مهمترین قدمی که می خواهید برای داشتن ناخن هایی زیبا و مقاوم بردارید این است که، عادت جویدن را ترک نمایید، چرا که جویدن موجب از بین رفتن آنها می شود علاوه بر این به یکی دیگر از نکاتی که باید توجه داشته باشید این است که، که آنها می توانند بسیاری از انواع باکتری ها را در درون خود جای دهند و اگر آنها را بجوید باکتری های را وارد بدن خودتان می کنید و از این طریق بیماری می شوید.
۲٫ اندازه کوتاه کردن :
داشتن ناخن هایی زیبا بلند بسیار جذاب می باشد اما یک از نکاتی که در مورد اندازه آنها بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که، اندازه آنها باید متناسب باشد. آنها نباید زیاد بلند باشند که با هر وسیله ای برخورد نمایند که به راحتی شکسته شوند و نه این که بسیار زیاد کوتاه باشند که از زیبایی آنها کاسته شود. بر این اساس دقت داشته باشید که آنها را به درستی کوتاه کنید.

سوهان کشیدن :

یکی دیگر ز نکاتی که در مورد ناخن بسیار اهمیت دارد و باید به آن توجه داشته باشید این است که آنها را پس از هر بار کوتاه کردن سوهان بکشید، چرا که آنها بعد از کوتاه شدن خشن می شوند و اگر با هر چیزی برخورد کنند می شکنند. بنابراین بسیاری از خانم هایی که به زیبایی آنها اهمیت می دهند همیشه آنها را سوهان می کشند.

راه های زیبایی ناخن
راه های زیبایی ناخن

مرطوب کردن ناخن :

هر روز زمان بسیار کوتاهی را به مرطوب کردن ناخن های خود اختصاص بدهید. مرطوب کردن آنها به این صورت می باشد که در یک ظرف که داری آب گرم است آنها را به صورت عمودی قرار دهید تا به وسیله آن آب گرم بافتی نرم پیدا کنند و از خشکی شکنندگی آنها جلوگیری شود.

برق انداختن ناخن ها:

استفاده کردن از برق ناخن موجب شفافیت و براقی ناخن های شما می شود. البته دقت داشته باشید که اگر از مواد طبیعی برای برق انداختن آنها استفاده کنید تاثیر بیشتری در زیبایی آنها دارد، همچنین از آنجایی که این مواد طبیعی هستند برای سلامت آنها هم بسیار عالی و بی نظیر می باشند. استفاده کردن از روغن زیتون، روغن کنجد و … در سلامت این عضو از دست تاثیر بسیاری دارد.

 استفاده نکردن از استون :

از آنجایی که ساختار مولکولی استون موجب خشکی می شود، باعث خشکی ناخن ها هم می گردد. همچنین پوست اطرافشان را هم خشک می کند، به همین دلیل زیاد از این ماده استفاده کنید. برای اینکه از این ماده چندان استفاده ننماید بهتر است از محلول هایی که بر پایه استاتیت می باشند برای پاک کردن لاک هایتان استفاده کنید.

لاک زدن :

زدن یک لایه نازک لاک بر روی ناخن تاثیر بسیاری در استحکام آنها دارد، ولی به یکی از نکاتی که بسیار بادی دقت داشته باشید و آن را در خاطر خود داشته باشید این است که، لاک را بیشتر از یک هفته بر روی آنها نگه ندارید. بهترین راه این است که بعد از ۷ روز لاک را پاک کنید و به پوستتان چند روزی استراحت بدهید، اگر مایل باشید می توانید بعد از چند روز باری دیگر از لاک استفاده کنید.

۸٫ خوردن شیر و تخم مرغ آب پز :

کلسیم و روی به عنوان یکی از مهمترین عناصری به شمار می رود که به حیات ناخن ها بسیار کمک می کند، به همین دلیل بهتر است از این مواد روزانه استفاده کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *